Przedszkole Gminne w Wilkołazie jest placówką publiczną z siedzibą  w budynku Szkoły Podstawowej w Wilkołazie. Posiada oddzielne wejście. Zajmuje cztery sale przeznaczone do zajęć   z dziećmi.

Oprócz tego jest kuchnia, łazienka, szatnia dla dzieci i niewielki pokój nauczycielski.
Przedszkole jest wyposażone w bieżącą wodę / zimną i ciepłą /, gaz ziemny, szatnie dla dzieci i kucharek umieszczone na korytarzu.

1. ILOŚĆ ODDZIAŁÓW:
Do przedszkola  uczęszcza w br. szk. 100 dzieci.

W bieżącym roku szkolnym przedszkole jest czynne przez pięć dni w tygodniu /od poniedziałku do piątku/, w godzinach : 6.45 – 16.45.
Zajęcia odbywają się  w czterech oddziałach :

I -  dzieci pięcioletnich i sześcioletnich
II- dzieci  pięcioletnich i sześcioletnich
III- dzieci  czteroletnich i piecioletnich
IV- dzieci trzyletnich, czteroletnich

W przedszkolu, oprócz zajęć programowych wraz z językiem angielskim prowadzone są ( za pisemną zgodą rodziców) zajęcia
z religii, dwa razy w tygodniu,  w grupach młodszych trwają one 15 minut, a w grupach starszych 30 minut.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Wilkołazie:
Dyrektor- mgr Ewelina Marzec
Rada Pedagogiczna:
mgr Maria Skrabucha- wychowanie przedszkolne
Żaneta Musiał- wychowanie przedszkolne
mgr Anna Sumera- wychowanie przedszkolne, język angielski, pedagog specjalny
mgr Małgorzata Kozłowska- wychowanie przedszkolne, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny
mgrAgnieszka Włoda- wychowanie przedszkolne, pedagog specjalny

mgr Elżbieta Chrzanowska- wychowanie przedszkolne
mgr Beata Kuśmierz- nauczyciel religii w przedszkolu

mgr Elżbieta Nagajek- wychowanie przedszkolne (w zastępstwie za niobecnego pracownika)

Administracja i obsługa:
mgr Agnieszka Wojewoda- intendent
Ewa Ciołek- kucharka
mgr Małgorzata Maciąg- sekretarka
mgr Anna Janczarek- pomoc nauczyciela przedszkola
mgr Ewa Tęsna - pomoc nauczyciela przedszkola
Anna Rachwał- woźna

Alicja Wojciechowska: pomoc kuchenna (w zastępstwie za nieobecnego pracownika)
Barbara Samolej: indendent (w zastępstwie za nieobecnego pracownika)

RADA RODZICÓW

W przedszkolu działa Rada Rodziców, stanowiąca reprezentację rodziców ze wszystkich grup przedszkolnych. Na pierwszym zebraniu rodziców, w każdym roku szkolnym, wybierana jest Rada Rodziców, w której skład wchodzą przedstawiciele rad oddziałowych wybranych w tajnych wyborach. Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola. W celu wspierania działalności statutowej przedszkola rada rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:
1) współudział w planowaniu pracy przedszkola,
2) opiniowanie ważnych spraw przedszkola, w tym:
a) opiniowanie pracy dyrektora, na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, w celu dokonania oceny jego pracy,
b) opiniowanie pracy nauczycieli odbywających staż na kolejny stopień awansu zawodowego, w celu dokonania oceny dorobku zawodowego nauczyciela;
3) pomoc w doskonaleniu organizacji i warunków pracy przedszkola,
4) podejmowanie działań mających na celu pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych dla przedszkola.
5) typowanie do przedstawicieli do pracy w komisji kwalifikacyjnej dzieci do przedszkola.

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu:

645– 750 schodzenie się dzieci, praca wyrównawcza, zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne.
750– 830 śniadanie, czynności higieniczne przed i po śniadaniu,
840-1030 zajęcia edukacyjne kierowane, wycieczki,
1045-1100 pierwsze danie obiadowe – zupa w grupach 3-4-letnich.
1100-1200 zajęcia na powietrzu- spacer, zabawy ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe, wycieczki,
1130-1350 zajęcia indywidualne, zabawy w sali, w ogrodzie, spacery, wycieczki,
1215-1330 przygotowanie do obiadu, obiad, odpoczynek poobiedni, zabawy relaksacyjne,
1330-1450 praca indywidualna i grupowa z dziećmi, zajęcia i zabawy rozwijające i stymulujące wszechstronny  rozwój dzieci ,
1450-1645 przejście do jednej sali ,zabawy, podwieczorek, zabawy w ogrodzie, rozchodzenie się dzieci.

Godziny dostępności nauczycieli:

p. Ewelina Marzec: poniedziałek: 12.30-13.00; czwartek: 9.00-9.30