Kontakt
Przedszkole Gminne w Wilkołazie

Wydarzenia

 


Witamy w dziale wydarzenia 


ROK SZKOLNY 2024/2025

 

Dnia 2 września br. spotkaliśmy w naszym przedszkolu by rozpocząć nowy rok szkolny.

To kolejny etap edukacji przedszkolnej dla dzieci najstarszych – 6 letnich z grupy „Motylki” i „Rybki” ,dzieci 4,5- letnich z gr. ,,Żabki” oraz 4-letnich z gr.„Pszczółki”. Tylko dla dzieci najmłodszych 3-letnich z gr. ,,Kotki” to początek nowej przygody.

Świadomie planujemy każdy dzień, każde zajęcie z naszymi przedszkolakami, aby nabywały one nowe umiejętności ,rozwijały swoje zainteresowania i talenty. To niezwykle wartościowe, kiedy już we wrześniu mogliśmy się cieszyć się i być dumni ze wspólnie podejmowanych działań, owocnej współpracy z rodzicami naszych wychowanków.

Dnia 16 września br. obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kropki. To dzięki rodzicom dzieci zaprezentowały stroje z akcentem małych, dużych lub kolorowych kropek.

Obchody tego święta rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią małej dziewczynki Vashti, która uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty.

W każdej grupie dzieci wykonały swoje „kropkowe dzieła”.



 

Kropki gościły u zabawach matematycznych i ruchowych



 

Radosnym dodatkiem do przedszkolnych obchodów święta kreatywności była „kropkowa” sesja zdjęciowa. Dzieci chętnie pozowały w okularach, kokardach, muszkach w kropki.

Na zakończenie dzieci otrzymywały order uśmiechniętej kropki

 

W naszym przedszkolu gościła Pani Nina Zielińska-Dudek, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kraśniku, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat higieny osobistej, zasad dbania o zdrowie. Przedszkolaki poznały objawy niektórych chorób oraz sposoby ich zapobiegania. Mogły zobaczyć jak wygląda droga przenoszenia się wirusów oraz bakterii. Chętnie brały udział w ćwiczeniach prawidłowego szczotkowanie zębów na specjalnym modelu szczęki. Dzieci odpowiadały na pytania, dzieliły się własnymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że zdobyły wiele cennych informacji, które wykorzystają na co dzień.



 

Dnia 17 września najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola wyjechały do CKiP w Kraśniku, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Kubuś Puchatek”.

Dzięki przedstawieniu i wspólnej zabawie z bohaterami opowieści – Kubusiem i jego przyjaciółmi nasi widzowie mogli przekonać się jak ważna i wartościowa i nieoceniona jest przyjaźń.

Piękna scenografia, wspaniała gra aktorska oraz efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci przeniosły się w świat bajki ,były zauroczone przedstawieniem. Podziękowały artystom gromkimi brawami.

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się

od najmłodszego, aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dla dzieci z naszego przedszkola 20 września był dniem wspaniałej zabawy przy muzyce w przedszkolu z wykorzystaniem rekwizytów jakimi były kolorowe baloniki. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawom przedszkolaków na świeżym powietrzu. Dużo radości sprawiło dzieciom puszczanie baniek, a także ich łapanie. Na chodniku powstały prawdziwe dzieła sztuki, które dzieci rysowały kolorową kredą.

Korzystając z obchodu tego święta życzymy wszystkim przedszkolakom samych słonecznych chwil, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych wrażeń.


Nasze przedszkole włączyło się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych powodzią. Rodzice oczywiście nie zawiedli dając cudowny przykład swoim dzieciom ucząc tym samym empatii, wrażliwości oraz chęci niesienia pomocy potrzebującym. Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym.


Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla powodzian.



 

Sprzątanie świata

 

W dniu 4 października 2017 roku przedszkolaki włączyły się do kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2017”.  „Sprzątanie świata” jest międzynarodową akcją związaną z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. „Nie ma śmieci – są surowce” to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno znaleźć się na wysypisku. Rzeczy często uważane za nieużyteczne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu są używane do produkcji innych  przedmiotów. Tegoroczna akacja „Sprzątania świata” również poprzedzona była zajęciami, podczas których dzieci uczyły się, w jaki sposób segregować odpady oraz które z nich można wykorzystać do recyklingu. Tego dnia dzieci wyszły z przedszkola, nałożyły rękawiczki, zabrały ze sobą worki i przystąpiły do akcji. Z zaangażowaniem porządkowały najbliższe środowisko, dokładnie wykonując swoje zadanie. Wszystkie odpady zostały złożone w wyznaczonym miejscu zbiórki, z którego z pewnością w najbliższym czasie zostaną odebrane i powtórnie wykorzystane jako surowce. Podczas akcji dzieci deklarowały, że będą dbały o czystość nie tylko z okazji udziału w dzisiejszej akcji. Będą pamiętać o czystości na co dzień, gdyż chcą być prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.

Pszczoła to skarb

Dnia 20 września 2017 roku w Kraśnickim Centrum Kultury i Promocji podsumowano konkurs „Pszczoła to skarb”. Konkurs ten organizowany jest od 1992 roku. Pierwszy odbył się w Lublinie z okazji 10-tych Ogólnopolskich Dni Pszczelarza. Tegoroczny stanowi część obchodów kolejnej już 35. edycji Wojewódzkich Spotkań Pszczelarzy.
Do konkursu nadesłano 253 prace z 32 placówek szkolnych i przedszkoli, w tym 222 prace plastyczne, dziewiętnaście prac literackich i dwanaście prac fotograficznych. W skład komisji konkursowej weszli: Stanisław Sulowski, przewodniczący gremium z Kraśnickiego Koła Pszczelarzy, Elżbieta Serwinek z CKiP w Kraśniku oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. To oni ocenili prace i wybrali najlepsze z nich. Jury wydając swój werdykt, brało pod uwagę następujące kryteria:
– zgodność pracy z tematem
– samodzielność i staranność wykonania
– zaangażowanie i oryginalność pomysłów
– odpowiedni dobór technik wykonania prac uwzględniając wiek wykonawców.
Spośród 222 prac plastycznych nadesłanych z 32 placówek wyróżniono:
– trzynaście prac, które zajęły pierwsze miejsce – wśród nich znalazła się praca plastyczna Aleksandry Wronki – opiekun P. Maria Skrabucha
– jedenaście prac, które zajęły drugie miejsce, wśród nich praca Zuzanny Mazur – opiekun P. Małgorzata Kozłowska
– osiem prac, które zajęły trzecie miejsce, wśród nich praca Oliwii Stępień – opiekun P. Maria Skrabucha.
Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy!